A várról kevés modell készült. A legtöbbjük csak az alaprajzot ábrázolja két dimenzióban, a különböző korokban, állapotokban. A fenti képen egy, a 2000-es években indult feltárás befejezése után készült alaprajzmodell látható a domborzat szintvonalaival együtt. (Vándor, 2007)
A keszthelyi Balatoni Múzeumban található egy gipszmodell Rezi váráról. A modellt GiulioTurco itáliai hadmérnök által 1569-ben készített oldalnézeti rajz és a 2000-ben elkezdett régészeti feltárás adatai alapján készítettek el.(ZalaSzántó, 2008-2016)
Szakonyi Balázs 2014-ben készített egy rekonstrukciós modellt a vár XV. századbeli állapotáról. A modellt videóban is bemutatja honlapján.
Az omladozó falak megóvására a 2000-ben elkezdett régészeti munkálatok befejezése után védőépületet emeltek. Az elképzelést le is modellezték. A fából és betonból készült tetőt csak a déli részen található lakótornyok fölé tervezték, így a modell a várnak csak ezt a részét ábrázolja. A tető megóvja ugyan a várat, viszont a modellezést megnehezítette, mivel a szkennelt pontfelhőből ki kellett vágnom azokat a pontokat, amik nem a várhoz, hanem a tetőhöz tartoztak. A felsorolt modelleken kívül Ferenc Tamás készített még a várról rekonstrukciós grafikát.
Ezeken kívül szinte csak alaprajzokat, skicceket, vázlatrajzokat találhatunk. Ez valószínűleg annak is betudható, hogy a vár a kevésbé ismert, eldugottabb várak közé tartozik, kevés emberhez jutott el a híre, és még kevesebbnek jutott eszébe lemodellezni. A vár csak a 2000-es években induló régészeti és helyreállítási munkálatok után lett népszerűbb mind turisztikai, mind modellezési szempontból.